داستان ملاقات آیت الله مرعشی نجفی با امام عصر(علیه السلام)

شنبه 30 فروردین 1393 06:39 بعد از ظهرنویسنده : محمد حسین ...

 
به گزارش «شیعه نیوز»، "تشرفات مرعشیه" شامل کیفیت ملاقات‌های آیت‌الله سید شهاب‌الدین مرعشی نجفی با امام زمان(عج الله تعالی فرجه) است که در قالب چهار حکایت یا خاطره از وی نقل شده است.
در بخشی از این کتاب آمده است:

جلالت قدر و صدق و صفای آیة‌الله مرعشی نجفی بر عموم مردم در این زمان پوشیده نیست و همگان را نسبت به این عالم بزرگ اعتمادی است که ما را بر آن داشت تا چهار تشرف از این بزرگ مرد نقل کنیم:

تا اذان صبح، دو سه ساعتی بیشتر نمانده بود. برای چندمین بار در بسترم از این پهلو به آن پهلو شدم. لشکری از فکر و خیال از جلوی چشمانم رژه می‌رفت و خواب از دیدگانم می‌ربود. با خود گفتم:

- امشب، شب جمعه است و متعلق به آقا امام زمان(علیه السلام) خوب است که به سرداب مقدس بروم، زیارت ناحیه مقدسه را بخوانم و حاجات خود را از آن حضرت بخواهم. گر چه کمی خطرناک است و ممکن است از ناحیه بعضی از آدم‌های بی‌ سر و پا و ولگردی که دشمنی قلبی با اهل بیت پیامبر(صلی الله علیه وآله) و شیعیان دارند مورد تعرض واقع شوم. آن‌ها حاضرند به خاطر اندکی پول به خاطر عداوت با شیعیان، هر جنایتی را مرتکب شوند. شاید بهتر باشد که دوستانم را از خواب بیدار کنم و به همراه آن‌ها به سرداب بروم. اما نه ممکن است حالش را نداشته باشند یا مجبور شوند توی رودربایستی با من بیایند. از این‌ها گذشته، در حضور آن‌ها، نمی‌توانم آن طوری که دلم می‌خواهد با اقا درد دل کنم پس بهتر است...

با این افکار به آهستگی از جایم برخاستم، وضو گرفتم، عبا، قبا و عمامه‌ام را پوشیدم و پاورچین پاورچین، از حجره خارج شدم. شمع نیم سوخته‌ای را که روی طاقچه؟ راهرو بود در جیب گذاشتم و راه سرداب مقدس را در پیش گرفتم. همه جا تاریک بود و سکوت مرگباری فضا را در آغوش خویش می فشرد. تنها صدای واق-واق چند سگ ولگرد از کمی آن طرفتر به گوش می‌رسید که انگار بر سر مرداری به جان یکدیگر افتاده بودند. قبل از ورود به سرداب مقدس، لحظه‌ای ایستادم و اطراف را پاییدم. تنها دو- سه نفر گِدا را دیدم که در کنار دیوار خوابیده بودند. درب سرداب را به آهستگی به داخل هل دادم. آهسته از یکدیگر دور شدند. پا به داخل سرداب گذاشتم و با احتیاط از پله‌ها پایین رفتم. انعکاس صدای پاهایم در درون سرداب، مرا کمی به وحشت می‌انداخت. به کف سرداب که رسیدم شمع را از جیبم درآوردم و روشن کردم و مشغول خواندن زیارت ناحیه مقدسه شدم. هنوز دقیقه‌ای بیش نگذشته بود که صدای پای شخصی را شنیدم که از پله‌ها پایین می‌آمد. صدای پاهایش در درون سرداب می‌پیچید و فضای ترس‌آلودی ایجاد می‌کرد.


ادامه مطلب
برچسب ها: ملاقات آیت الله مرعشی نجفی با امام عصر ، آیت الله مرعشی نجفی با امام عصر(علیه السلام) ، آیت الله مرعشی نجفی با امام زمان(علیه السلام) ،
دنبالک ها: صفحه اصلی ، منبع: شبستان ،
آخرین ویرایش: شنبه 30 فروردین 1393 07:03 بعد از ظهر

 

حرز حضرت امام رضا (علیه السلام)

جمعه 29 فروردین 1393 03:08 بعد از ظهرنویسنده : محمد حسین ...

 
   سید بن طاووس (ره) روایت كرده از یاسر خادم مأمون كه گفت : زمانی كه امام رضا علیه السلام به قصر حمید بن قحطبه وارد شد لباسهای خود را از تن خارج كرد و برإی شستن آنها را به حمید داد او نیز آنها را برای شستن به همسر خود داد. طولی نكشید كه همسر او آمد و با اوكاغذی بودكه به حمید داد وگفت این را در یقه لباس ابوالحسن علیه السلام یافتم. حمید به آن حضرت عرض كرد: فدای تو شوم بدرستی كه همسر من این كاغذ را در یقه پیراهن تو پیدا كرده است. آن چیست؟ امام فرمود تعویذی است كه آنرا از خود دور نمی كنم حمید گفت می شود در مورد آن بیشتر توضیح دهید؟ امام فرمود: این تعویذی است كه هركه آنرا در یقه لباس خود نگاه دارد بلا از او دور می شود، پس این دعا را برای حمید خواند كه آن دعا این است:

بسم الله الرحمن الرحیم بسم الله انی اعوذ بالرحمن منك ان كنت تقیا او غیر تقی اخذت بالله السمیع البصیر علی سمعك و بصرك لا سلطان لك علی و لا علی سمعی و لا علی بصری و لا علی شعری و لا علی بشری و لا علی لحمی و لا علی دمی و لا علی مخی و لا علی عصبی ولا علی عظامی و لا علی مالی و لا علی ما رزقنی ربی سترت بینی و بینك بستر النبوة الذی استتر انبیاء الله به من سطوات الجبابرة و الفراعنة جبرئیل عن یمینی و میكائیل عن یساری و اسرافیل عن ورائی و محمد صلی الله علیه وآله امامی و الله مطلع علی یمنعك منی و یمنع الشیطان منی اللهم لا یغلب جهله اناتك ان یستفزنی و یستخفنی اللهم الیك التجات اللهم الیك التجات اللهم الیك التجات.


ادامه مطلب را از دست ندهید!
برچسب ها: حرز امام رضا ، حرز امام رضا (ع) ، حرز حضرت رضا (ع) ، حرز امام رضا (ع) چیست؟ ،
دنبالک ها: صفحه اصلی ، منبع: امام رضا(ع) تی وی ،
آخرین ویرایش: جمعه 29 فروردین 1393 03:16 بعد از ظهر

 

ویژگی یاران امام زمان(عج)در قرآن

جمعه 29 فروردین 1393 02:57 بعد از ظهرنویسنده : محمد حسین ...

 
نویسنده: دکتر جمالی، استاد حوزه و دانشگاه

در مقوله معارف دینی دو رویکرد وجود دارد:
رویکرد نهادین (ظاهری):عده کثیری به دلیل بی رنج و زحمت بودن آن این رویکرد را انتخاب کرده اند(فاسقین و منافقین جزءاین گروه اند).
رویکرد یقین، اخلاص و شهادت: به دلیل اینکه انسان باید همه دارایی خود را دراین راه بگذارد این عده بسیار اندک اند.(یاران امام زمان جزءاین گروه اند)چرا باوجود تعدادزیادی منتظر ظهور، حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف)قیام نمیکند؟ زیرا آن تعدادی که به رویکرد اول توجه دارند غالب اند.در قرآن 330 بار کلمه قل آمده است که همه حاکی از هشدارهای تکان دهنده است. یکی از این هشدارها آیه 100 سوره مائده است (بگو پلید و پاکیزه یکسان نیست هرچند کثرت پلید تو را به شگفت آورد). یعنی گاه کثرت افرادی که در مسیری، اخلاص ندارد خیلی زیاد است ولی با این کثرت نمی شود دین را حاکم کرد.این یک حقیقت است. باید شناخت که آیا ما جزء این دسته هستیم یا نه؟در تفسیر آیات سوره آل عمران علامه طباطبایی حکایتی را ذکر می کند:« زمانی که یهودیان در اورشلیم به ضعف و متلاشی شدن دچار شدند به کتاب شان تورات پرداختند. با این توجه دیدند در تورات اشاره شده که پیامبر آخرالزمان قراراست در محلی بین «کوه احد» و «ایر» ظهور کند و حکومت صالحان را پایه ریزی خواهد کرد. بعضی از قبیله های اورشلیم از سرزمین شان حرکت کردند و به سرزمین شامات منطقه حجاز، شهری به نام یثرب آمدند وآنجا ماندگار شدند و دائم به مردم یثرب این وعده را می دادند که به زودی پیامبری ظهور خواهد کرد و مشرکین را نابود خواهد کرد و آنها غالب خواهند شد و دائماً منتظر ظهور پیامبر بودند. سالیانی سپری شد و در طی این سالها آنها تغییر کردند و در منطقه فدک، خیبر،بنی قریظه و بنی نظیر برای خودشان مال وامکانات به دست آوردند. وقتی پیامبر به مدینه هجرت کرد، خطبه ای برای مردم یثرب خواند و همه را دعوت کرد اما یک دسته از کسانی که با پیامبر مخالفت کردند همین یهودیان منتظر بودند، همین کسانی که به رویکرد عمیق و درونی دین نرسیده بودند و دنیازدگی در وجودشان رسوخ پیدا کرده بود.»
یاران واقعی امام زمان چه کسانی هستند؟ کسانی همانند عمار یاسر، خباب بن ارس،حبیب بن مظاهر و... حقیقت یاران امام زمان (ع) در ایمان آنها نهفته است و در قرآن از صفات مومنین زیاد یاد شده است.باید حقیقت ایمان را شناخت. ادامه مطلب را از دست ندهید!
برچسب ها: ویژگی یاران امام زمان (ع) ، ویژگی یاران امام زمان(عج)در قرآن ، یاران امام زمان(عج) ،
دنبالک ها: صفحه اصلی ، منبع: پایگاه زائرین ،
آخرین ویرایش: جمعه 29 فروردین 1393 03:06 بعد از ظهر

 

خطبه امام حسین(ع) در فضائل علی(ع)

سه شنبه 26 فروردین 1393 12:51 بعد از ظهرنویسنده : محمد حسین ...

 
امام حسین(ع) در بخش اول خطبه‌ای که در منا خواند فضائل و ویژگی‌هایی از حضرت علی(ع) را برشمرد که بیشتر مردم فراموش کرده بودند یا اینکه کسی اجازه بازگو کردن آنها را نداشت.

به گزارش کوی محبت، آیت الله آقا مجتبی تهرانی در درس های شرح خطبه منا امام حسین، موضوعات مطرح شده در این خطبه را بیان و تفسیر کرده است.

متنی که می‌خوانید مربوط به تفسیر بخش اول خطبه امام حسین(ع) درباره امیرالمومنین(ع) است که در جلد دهم کتاب «سلوک عاشورایی» منتشر شده است.


ادامه مطلب
برچسب ها: خطبه امام حسین(ع) ، خطبه امام حسین(ع) در فضائل علی(ع) ، فضائل علی(ع) ، خطبه امام حسین (ع) در مورد حضرت علی (ع) ،
دنبالک ها: صفحه اصلی ، منبع: کوی محبت ،
آخرین ویرایش: سه شنبه 26 فروردین 1393 12:54 بعد از ظهر

 

احادیث روز: همت بالا برنده و شهوت خوار کننده، عزیز ترین مردم

سه شنبه 26 فروردین 1393 11:31 قبل از ظهرنویسنده : محمد حسین ...

 
امیر المومنین امام علی علیه السلام:

ما رَفَعَ امرَأً كَهِمَّتِهِ، ولا وَضَعَهُ كَشَهوَتِهِ؛

هیچ چیز همچون همّت، آدمى را بلندمرتبه نمی‌گردانَد و هیچ چیز مانند شهوت او را خوار نمی‌کند.

 عیون الحكم والمواعظ: ص ۴۸۴ ح ۸۹۲۸ / دانشنامه قرآن و حدیث: ج9 ص188


  عزیزترین مردم

پیامبر(ع) :  
مَنْ أَرَادَ أَنْ یَكُونَ أَعَزَّ النَّاسِ فَلْیَتَّقِ اللَّه . تحف العقول ،ص27
 هرکس دوست دارد عزیزترین مردم باشد باید تقوا پیشه سازد.برچسب ها: شهوت خوار کننده ، همت بالا برنده ، حدیث در مورد همت ، حدیث در مورد تلاش ، حدیث در مورد شهوت ، حدیث امام علی در مورد همت ، حدث امام علی (ع) در مورد شهوت ،
دنبالک ها: صفحه اصلی ، گردآوری: پایگاه حدیث نت ،
آخرین ویرایش: سه شنبه 26 فروردین 1393 11:43 قبل از ظهر

 

امام على (علیه السلام) پدر یتیمان

شنبه 23 فروردین 1393 05:27 بعد از ظهرنویسنده : محمد حسین ...

 
  

   عصر خلافت امام على (علیه السلام) بود، و آن حضرت در كوفه بود، مردى (ایرانى ) از همدان و حلوان (شهرى نزدیك بغداد) مقدارى عسل و انجیر براى حضرت على (علیه السلام)  آورد.
امام على (علیه السلام) هماندم رؤساى اصحابش را طلبید و به آنها فرمود: کودكان یتیم را حاضر نمایند.
آنها كودكان یتیم را حاضر نمودند، آن حضرت سرمشكهاى عسل را در اختیار آنها قرار داد تا از عسل بخورند.
سپس آن عسل را در میان ظرفها ریخت و بین مردم تقسیم نمود.
شخصى پرسید: اى امیرمؤمنان ! چرا باید یتیمان سرمشكها را بلیسند نه دیگران ؟
امام على(علیه السلام)   در پاسخ فرمود: ان الامام ابوالیتامى وانما العقتهم برعایة الاباء
همانا امام ، پدر یتیمان است و من به حساب پدرها و به خاطر آنكه نسبت به آنها پدرى كرده باشم لیسیدن آنها را به آن كودكان یتیم واگذار كردم .


 
 
برچسب ها: پدر یتیمان ، امام على (علیه السلام) پدر یتیمان ، امام علی (ع) و یتیمان ، حضرت علی (ع) و یتیمان ، حضرت علی (ع) پدر یتیمان ،
دنبالک ها: صفحه اصلی ، منبع: تقویم دسکتاپی شمیم یار 93 ،
آخرین ویرایش: شنبه 23 فروردین 1393 06:06 بعد از ظهر

 

تعداد کل صفحات ( 7 ) 1 2 3 4 5 6 7
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات