حرز حضرت امام رضا (علیه السلام)

جمعه 29 فروردین 1393 02:08 بعد از ظهرنویسنده : محمد حسین ...

 
   سید بن طاووس (ره) روایت كرده از یاسر خادم مأمون كه گفت : زمانی كه امام رضا علیه السلام به قصر حمید بن قحطبه وارد شد لباسهای خود را از تن خارج كرد و برإی شستن آنها را به حمید داد او نیز آنها را برای شستن به همسر خود داد. طولی نكشید كه همسر او آمد و با اوكاغذی بودكه به حمید داد وگفت این را در یقه لباس ابوالحسن علیه السلام یافتم. حمید به آن حضرت عرض كرد: فدای تو شوم بدرستی كه همسر من این كاغذ را در یقه پیراهن تو پیدا كرده است. آن چیست؟ امام فرمود تعویذی است كه آنرا از خود دور نمی كنم حمید گفت می شود در مورد آن بیشتر توضیح دهید؟ امام فرمود: این تعویذی است كه هركه آنرا در یقه لباس خود نگاه دارد بلا از او دور می شود، پس این دعا را برای حمید خواند كه آن دعا این است:

بسم الله الرحمن الرحیم بسم الله انی اعوذ بالرحمن منك ان كنت تقیا او غیر تقی اخذت بالله السمیع البصیر علی سمعك و بصرك لا سلطان لك علی و لا علی سمعی و لا علی بصری و لا علی شعری و لا علی بشری و لا علی لحمی و لا علی دمی و لا علی مخی و لا علی عصبی ولا علی عظامی و لا علی مالی و لا علی ما رزقنی ربی سترت بینی و بینك بستر النبوة الذی استتر انبیاء الله به من سطوات الجبابرة و الفراعنة جبرئیل عن یمینی و میكائیل عن یساری و اسرافیل عن ورائی و محمد صلی الله علیه وآله امامی و الله مطلع علی یمنعك منی و یمنع الشیطان منی اللهم لا یغلب جهله اناتك ان یستفزنی و یستخفنی اللهم الیك التجات اللهم الیك التجات اللهم الیك التجات.همچنین حكایت عجیبی در مورد این حرز است. ابو الصلت گفت: روزی امام رضا علیه السلام در منزل خود نشسشه بود فرستاده و غلام مأمون به خدمت ایشان آمد وگفت مأمون تو را می طلبد پس امام برخاست وگفت مأمون مرا در این وقت نمی طلبد مگر برای انجام كاری سخت. و به خدا سوگند كه نمی تواند با من بدی كند به خاطر این كلمات كه از جدم رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم به من رسیده است. ابو الصلت گفت: همراه امام علیه السلام بیرون رفتم تا به مأمون رسیدیم چون امام مأمون را دید این حرز را تا آخر خواند، هنگامی كه حضرت مقابل مأمون ایستاد و به مأمون نگاه كرد، اوگفت: ای ابوالحسن امر كرده ام كه صد هزار درهم به تو بدهند و هر حاجتی كه داری بنویس. هنگامی كه امام پشت به مأمون كرد، مأمون نظری به پشت امام كرد وگفت: اراده كرده ام من، و اراده كرده است خدا، و آنچه خدا اراده كرده، بهتر بوده است.
آنجا كه اشك از دریای دل و از دریچه چشم به دنیا می ریزد و انجا كه هق هق گریه یك مرد، انسانها را می لرزاند. آنجا كه دیو نا امیدی گریبان آدمی را می فشارد و احساس، در بند تلخ عاطفه خویش به سر می برد، كدامین معبر، راه رهایی را می نماید؟ من هیچگاه صورت دردآلود افلیجی را كه در آغوش، پدر و مادر خود همچون پاره ای گوشت گرم و جاندار می لغزد از یاد نبرده ام، و چهره پررنج والدین او را نیز فراموش نخواهم كرد. و هیچگاه رشته های بی نهایت آرزو را كه در گره ضریحهای متبرك است از ذهنم دور نمی شود 0 من آن معبد رهایی و سرسلسله تمامی این گره ها را یافته ام، من آن را در رحمت خداوند دیده ام، در وجود پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم كه شق القمر می كند و دردستهای امامانم كه هر افلیجی را شافعی بوده اند، هر آهویی را ضامن، و هر مظلومی را حامی، و هر نابینایی را روشنایی دیده. من هیچ گاه خنده حیرت برانگیز آن غریق مرحمت وكرامت كه پای مفلوجش را از رشته های توسل و با كرامت معصوم هشتم علیه السلام به دست آورد. از یاد نبرده ام، و هنوز پاره لباس او در دستهای من مرا مجذوب می كند. من شاهد كرامت بوده ام، و در انتظاركرامت به سر می برم، بر آنیم تا در این كتاب قصه شفایافتگان وكرامت دیدگان را رقم زنیم.
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و اهلک اعدائهم اجمعین من الجن و الانس و من الاولین و الآخرین.
اللهم صل علی علی بن موسی الرضا المرتضی الامام التقی النقی و حجتک علی من فوق الارض و من تحت الثری الصدیق الشهید صلاة کثیرة تامة زاکیة مواصلة متواترة مترادفة. کاافضل ما صلیت علی احد من اولیائک.

برچسب ها: حرز امام رضا ، حرز امام رضا (ع) ، حرز حضرت رضا (ع) ، حرز امام رضا (ع) چیست؟ ،
دنبالک ها: صفحه اصلی ، منبع: امام رضا(ع) تی وی ،
آخرین ویرایش: جمعه 29 فروردین 1393 02:16 بعد از ظهر

 
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات